Firma

Zakres działalności

HUTA MAŁAPANEW Spółka z o.o. istnieje od 1 lipca 2001r i jest kontynuatorką działalności Spółki Akcyjnej o tej samej nazwie i jej 250-letnie tradycje odlewniczej. OD 2004r. Huta wchodzi w skład GWARANT Grupa Kapitaowa S.A.

Huta jest jednym z największych w Polsce producentów i cenionym dostawcą odlewów (głównie staliwnych, ale także żeliwnych). Główny asortyment produkcji, to: odlewy surowe i obrobione, walce hutnicze, armatura przemysłowa (zasuwy i zawory), części do maszyn w tym koła jezdne, osprzęt walcowniczy. Huta wykonuje także oprzyrządowanie modelowe dla zamówionych odlewów oraz usługi obróbki mechanicznej i cieplnej.

Huta wytwarza odlewy z ok. 200 gatunków staliw i żeliw według norm: PN/EN, DIN, ASTM, GOST, BS lub w oparciu o wymagania zamawiającego. Ciężar pojedynczego odlewu surowego może wynosić od 5 do 12000 kg. Oferuje także armaturę przemysłową wykonaną zgodnie z wymaganiami dyrektywy ciśnieniowej, w zakres średnic: DN 40 ÷ 1000 i ciśnień roboczych PN 6 ÷ 25 i PN 40 (zależne od figury).

Huta dostarcza odlewy surowe i obrobione mechanicznie na rynek krajowy i zagraniczny, dla takich branż jak przemysł wydobywczy, hutnictwo, przemysł cementowo-wapienniczy, maszynowy, energetyka, przemysł stoczniowy i inne. Wytwarza też armaturę przemysłową do transportu rurociągowego na potrzeby wielu branż. Odlewy wykonywane są według dokumentacji zamawiającego jak również według dostarczonego wzoru lub modelu, w ilościach jednostkowych lub seryjnych i dostarczane zgodnie z życzeniem klienta w stanie surowym lub po obróbce mechanicznej (zgrubnej lub na gotowo).

Huta posiada certyfikaty i uznania dla swoich produktów i procesów:

  • dla odlewów ciśnieniowych i morskich  – certyfikaty jednostek takich jak LR, BV, PRS, DNV GL,
  • dla odlewów kolejowych  – świadectwo DB (odlewanie i obróbki cieplna – HPQ), uznanie TUV  Nord (spawanie  – CL1),
  • dla armatury  – certyfikat BV (zgodność PED wg modułu H)
  • dla drabinek  do kombajnów górniczych – certyfikat bezpieczeństwa ITG KOMAG

Link do CERTYFIKATÓW

Misją HUTY MAŁAPANEW Spółka z o.o. jest produkcja wysokiej jakości wyrobów zgodnie z wymaganiami prawa, norm i klienta oraz w poszanowaniu środowiska. Realizowanie tej misji ułatwiają funkcjonujące w spółce systemy zarządzania:

  • Zintegrowany System Zarządzania spełniający wymagania norm ISO 9001 i ISO 14 001 certyfikowany przez BV oraz
  • System Zarządzania Jakością Laboratorium zgodny z normą PN-EN ISO/IEC 17 025 uznany przez UDT

Link do CERTYFIKATÓW